банер

CNC Обработка Брзо Прототипирање на делови

CNC Обработка Брзо Прототипирање на делови

Име на производ: ЦПУ обработка на делови за брзо прототипирање

Материјал: Алуминиум 6061

Примена: Модел

Површинска обработка: OEM

Сертификација: ISO9001:2015

Формат на цртање: STP

ЦПУ вртење делови од нерѓосувачки челик, делови за електромеханички уред за глодање со CNC, прототипови за обработка на CNC


Детали за производот

Ознаки на производи

Со цел да го задоволиме високото задоволство на нашите клиенти, сега имаме силна работна сила за да обезбедиме максимална општа помош, вклучително промоција, вкупна продажба, планирање, создавање, контрола на врвен квалитет, пакување, складирање и логистика, прецизни метални делови со намалена цена CNC Service Cnc Прототип.

Цена со попуст Cnc Prototyping Метал, Abs пластични делови.Отсекогаш сме биле ваш сигурен партнер на меѓународниот пазар на нашите проекти.Нашиот фокус на обезбедување услуги на нашите клиенти е клучен фактор за зајакнување на нашите долгорочни односи.Континуираното снабдување со висококвалитетни производи во комбинација со квалитетни предпродажни и постпродажни услуги обезбедува силна конкурентска предност на сè поглобалниот пазар.

Anebon CNC обработка 200421-1

 

Капацитет за обработка

Опсег на вртење со ЦПУ

φ1mm ~ 450mm x 1000mm

Опсег на обработка на CNC глодање

800 mm x 1500 mm x 700 mm

Опсег на обработка на CNC печат

1,2mx0,72m (максимална тежина: 320T)

Опсег на обработка на ласерско сечење

800mm x 600mm (Толеранција: ≤±0,01)

Име на производ

Висока ефикасност приспособено брзо прототипирање SLM печатени делови од метал

Површински третман

Елоксирање, четкање, никел, цинк, поцинкувано, полирање, поцрнето, облога во прав, пескарење, ласерско обележување итн.

Материјали

Нерѓосувачки челик SS201,301, 304, 316, 17-4PH, SS303, SS304, SS316, итн.
Челик Q235, 20#, 45#, 40cr, 416 Нерѓосувачки железо, итн.
Месинг H59, H68, H80, H90
Бронза C51000, C52100, C54400, итн.
Алуминиум Серија 5000, Серија 6000, Серија 7000, итн.
Пластика ABS, PC, POM, Delrin, најлон, тефлон, PP, итн.
Инструмент за откривање CMM, проекција, дебеломер, микро дебеломер, микро дебеломер со навој, мерач на пинови, мерач на дебеломер, мерач на пропусници итн.

Пакети

Стандардно заштитно пакување за извоз, погодно за различен транспорт;Или персонализирано по барање на клиентот.

CAD формат

IGES, STEP, AutoCAD, Solidworks, STL, PTC Creo, DWG, PDF, итн.

 

Алуминиумски обработени делови

месинг Cnc свртени делови

Прототип за обработка на Cnc

Обработка на алуминиум

Месинг вретено

Cnc прецизни делови за обработка

Делови за обработка на алуминиум

Месинг свртени делови

Cnc Прототип Машинска обработка


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја