banner

ЦПУ обработка на делови за брзо прототипирање

ЦПУ обработка на делови за брзо прототипирање

Име на производот: ЦПУ обработка на делови за брзо прототипирање

Материјал: Алуминиум 6061

Апликација: Модел

Површинска обработка: ОЕМ

Сертификација: ISO9001: 2015 година

Формат на цртање: STP

Делови од не'рѓосувачки челик вртење CNC, делови за електромеханички уред за мелење CNC, прототипови за обработка на CNC 


Детали за производот

Ознаки на производот

Со цел да го задоволиме високото задоволство на нашите клиенти, сега имаме силна работна сила да обезбедиме максимална општа помош, вклучително и промоција, вкупна продажба, планирање, создавање, врвна контрола на квалитет, пакување, складирање и логистика, метални делови со прецизна цена, CNC сервис CNC Прототип.

Попуста цена Cnc Прототипови метал, апс апсти пластични делови. Ние отсекогаш бевме ваш сигурен партнер на меѓународниот пазар на наши проекти. Нашиот фокус на обезбедување услуги на нашите клиенти е клучен фактор за зајакнување на нашите долгорочни односи. Континуираното снабдување со висококвалитетни производи во комбинација со квалитетни претпродажни и постпродажни услуги обезбедува силна конкурентска предност на се повеќе глобалниот пазар.

Anebon CNC machining 200421-1

 

Капацитет на обработка

Опсег на обработка на ЦПУ

φ1мм ~ 450мм х 1000мм

Опсег на машинска обработка на ЦПУ

800мм х 1500мм х 700мм

Опсег на машинска обработка на ЦПУ

1,2 мх 0,72 м (максимална тежина: 320T)

Опсег на машинско сечење со ласер

800 mm x 600 mm (толеранција: ≤ ≤ 0,01)

 Име на производот 

Метал прилагодено за брзо прототипирање на SLM со висока ефикасност

 Површински третман

Анодизирање, четкање, никелиран, поцинкуван, поцинкуван, полирање, поцрнето, обложување во прав, пескарење, ласерско обележување итн.

Материјали

 Не'рѓосувачки челик  SS201,301, 304, 316, 17-4PH, SS303, SS304, SS316 итн.
 Челик  Q235, 20 #, 45 #, 40cr, 416 нерѓосувачко железо, итн.
 Месинг  H59, H68, H80, H90
 Бронза  C51000, C52100, C54400, итн.
Алуминиум 5000 серии, 6000 серии, 7000 серии, итн.
Пластика ABS, PC, POM, Delrin, Nylon, Teflon, PP, итн.
Откривање инструмент CMM, проекција, дебеломер, микро дебеломер, нишка микро дебеломер, мерач на пин, мерач на дебеломер, мерач на минување итн.

Пакети

Стандардно заштитно пакување за извоз, погодно за различен транспорт; Или персонализирана според барањето на клиентот.

Формат на CAD

IGES, STEP, AutoCAD, Solidworks, STL, PTC Creo, DWG, PDF, итн.

 

Алуминиумски машински делови

месинг cnc свртени делови

Прототип за обработка на CNC

Обработка на алуминиум

Месинг вретено

Делови за прецизна обработка на CNC

Делови за обработка на алуминиум

Месинг свртени делови

Обработка на прототипови на CNC


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја