банер

ЦПУ делови за обработка

 • Обработка на 5 оски

  Обработка на 5 оски

  Делови за обработка на 5 оски за делови за мотори

  Ние сме специјализирани за процес на CNC обработка, CNC мелење и процес на вртење.

  И ние можеме да ги приспособиме сите производи што ги сакате.

  Машинска обработка со 4 оски/ cnc со 5 оски/ обработка со 5 оски/ cnc компоненти/ cnc компонента/ cnc прилагодена обработка/ додатоци за машина за cnc/ делови за Cnc/ услуги за обработка на cnc/ прецизна обработка на cnc/ сервис за Cnc / машински делови

 • CNC компоненти

  CNC компоненти

  Употреба: Сите видови автомобили, машини, апарати за домаќинство, електронски производи, електричен апарат, канцелариски материјал, компјутери, прекинувачи за напојување, минијатурни прекинувачи, архитектура, стока и A/V опрема, хардвер и пластични калапи, спортска опрема и подароци

  Зборови: cnc прецизна обработка / cnc сервис / машински делови / машинска обработка / производство на cnc

 • CNC Обработка Брзо Прототипирање на делови

  CNC Обработка Брзо Прототипирање на делови

  Име на производ: ЦПУ обработка на делови за брзо прототипирање

  Материјал: Алуминиум 6061

  Примена: Модел

  Површинска обработка: OEM

  Сертификација: ISO9001:2015

  Формат на цртање: STP

  ЦПУ вртење делови од нерѓосувачки челик, делови за електромеханички уред за глодање со CNC, прототипови за обработка на CNC

 • Машински машини за пластични делови

  Машински машини за пластични делови

  Материјал: Peek, полистирен, ABS

  Боја: Бела

  Надворешен дијаметар (mm): 5mm до 60mm

  Тежина: 25 грама до 250 грама

  CNC додатоци за обработка, CNC бланширани делови за телефонски школки, CNC делови за прецизно вртење од не'рѓосувачки челик

 • Титаниум Cnc Обработка

  Титаниум Cnc Обработка

  Материјал: легура на титаниум

  Процес на производство: CNC обработка со 4 оски

  Толеранција на обработка: 0,008 – 0,05 mm

  Апликација: Медицинска опрема

 • Алуминиумско куќиште за мини звучници со CNC

  Алуминиумско куќиште за мини звучници со CNC

  Име на брендот: Anebon

  Број на делови: Ане- Звучник 107

  Сертификација: ISO ROHS SGS

  Место на потекло: Dongguan, Chin

  Служба за прототип за обработка на Cnc, титаниум за мелење со Cnc, процес на вртење на метал

 • 5 оска Cnc Обработка

  5 оска Cnc Обработка

  Боја: анодизирана

  Прототип: Прифатливо

  Примерок: Достапен

  Апликација: Електронски, автомобилски, медицински, морски, воздушни, итн

  Клучен збор: cnc со 4 оски/ 4 оски cnc/ 5 оски cnc/ 5 оски cnc компоненти/ cnc компонента/ cnc прилагодена обработка

 • CNC машински OEM сервис

  CNC машински OEM сервис

  Име на делови: CNC машински OEM сервис

  Марка: Anebon

  Материјал: Алуминиум

  Процес: Служба за обработка на CNC

  Алуминиумски автоделови за вртење CNC, прецизни делови за глодање со CNC, сервис за прототип за обработка на CNC

 • Месинг конектор за обработка на CNC

  Месинг конектор за обработка на CNC

  Материјал: Месинг

  Прецизност: 0,005-0,01мм

  MOQ: 2000 парчиња/месец

  Површина: Прилагодено

  Апликација: Конектор

 • Обработка на делови за прецизни фотоапарати

  Обработка на делови за прецизни фотоапарати

  Име на ставка: Обработка на делови за прецизни фотоапарати

  Материјал: Алуминиум

  Површинска обработка: Елоксирана црна боја

  Услови за плаќање: T/T

  Кина CNC обработка, CNC бланширан додатоци, CNC свртен мотор компоненти

 • Автомобилски додатоци за обработка на ЦПУ

  Автомобилски додатоци за обработка на ЦПУ

  Име на ставка: Автомобилски додатоци за обработка со CNC

  Материјал: Алуминиум

  Површинска обработка: анодизирана

  Услови за плаќање: T/T

  Кина CNC обработка, CNC бланширан додатоци, CNC свртен мотор компоненти

 • Дел за прецизна обработка

  Дел за прецизна обработка

  1. Име на производ: Прилагодена прецизна CNC струг машина од алуминиумска легура Автомобилски делови за амортизери

  2. Материјал: алуминиум, челик, месинг, пластика, јаглероден челик, најлон, ПП

1234Следно >>> Страница 1/4