banner

Прецизно вратило за вртење на CNC

Прецизно вратило за вртење на CNC

Ефикасното сечење е систематски проект. Со избор на машински алати и опрема за обработка со добри технички услови, доволна моќност и цврстина, може да се подобри цврстината на целиот систем на сечење, да се подобрат условите за сечење и да се избегне или намали деформацијата на деловите.


Детали за производот

Ознаки на производот

Ефикасното сечење е систематски проект. Со избор на машински алати и опрема за обработка со добри технички услови, доволна моќност и цврстина, може да се подобри цврстината на целиот систем на сечење, да се подобрат условите за сечење и да се избегне или намали деформацијата на деловите.

Machine-b

Наша предност

1. Брза брзина на обработка: автоматска промена на алатката, намалување на непотребното време на промена на алатката и подобрување на ефикасноста.

2. Голем удар за обработка: 600 * 800 * 400.

3. Висока прецизност на деловите: толеранцијата на деловите се контролира помеѓу 0,05-0,1 mm

inspection equipment 1
anebon packing 03

 

Прецизни делови Прототип за мелење Cnc Прецизна обработка на CNC
Нерѓосувачки челик Cnc мала серија машинска обработка Компоненти за обработка на CNC
Челични делови брз процес на прототипови Обработка на прототипови на CNC


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја