banner

DIY алуминиум за мелење CNC

DIY алуминиум за мелење CNC

Doе сториме сè за да работиме напорно за да ја забрзаме нашата позиција во водечките и високо-технолошки компании во светот и да ја забрзаме брзата испорака на прилагодени резервни делови за машини за обработка на 3/4/5 Aixs Cnc. Брзо прототипирање на мелење на анодизирани алуминиумски делови со мелење cnc


Детали за производот

Ознаки на производот

Doе дадеме се од себе да работиме напорно за да ја забрзаме нашата позиција во водечките и високо-технолошки компании во светот и да ја забрзаме брзата испорака на прилагодени резервни делови за машини за обработка на 3/4/5 Aixs Cnc. Брзо прототипирање на мелење на анодизирани алуминиумски делови со мелење cnc.

cnc turning and milling workshop

Чекори за обработка на авто делови:

1. ЦПУ компјутерско мелење, преку опрема за обработка на ЦПУ според патот утврден со програмата, врз основа на суровините на производот, за да се добие прототип на делот.
2. Тоа е рачно обработено, откако ќе се појави прототипот на делот, изгледот на примерокот ќе има неколку бруси и дополнителни делови од аглите, персоналот треба да користи шкурка за да се изедначи, така што изгледот ќе стане мазен и рафиниран.

3. Ласерско гравирање, што е користење ласерска технологија за отстранување на бојата од изгледот на примерокот, така што дел од примерокот е транспарентен.

4. Оксидација, односно анодирање, тоа е функција на електролиза. Поради слабата отпорност на корозија на оксидацијата формирана по третманот и ниската цена на веб-страницата, таа ретко се користи во процесот.
5. Цртеж, тоа е да се повлече лента со фини ознаки на изгледот на деловите, ваквиот третман ќе направи примерокот да се чувствува подобро.

Inspection

Anebon има широк спектар на увезени машини за мелење CNC од вертикални мелници до машини со голема брзина Фанук Рободрил и центри за обработка со 5 оски. Anebon ги користи најновите во CAD / CAM технологијата. Нашиот софтвер Master CAM ни овозможува да дизајнираме и симулираме 2D / 3D модели и компоненти.

Прецизно мелење со CNC Прецизна обработка Брз процес на прототипирање
Прецизно производство Дел за прецизна машинска обработка Брзо производство на прототипови
Прецизно мелење Делови за прецизна машинска обработка Хардвер за брзо прототипирање
CNC Machining  Parts 200421-6
3

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја