banner

Делови за мелење ЦПУ

 • CNC Aluminium Alloy Mechanical Milling Component

  Компонента за механичко мелење на алуминиумски легури на ЦНЦ

  Име на производ: Компонента за механичко мелење од алуминиумски легури на ЦПУ

  Толеранција: +/- 0,005 mm —— + / - 0,02 mm

  Сертификација: RoHS, ISO9001

  Апликација: Автомобил, медицински опрема, електричен апарат, итн

  Метод на испорака: По морски пат, преку воздух, преку UPS-от, DHL, FedEx, EMS

 • One Stop CNC Metal Milling Parts

  Делови за мелење метални CNC со еден застој

  Материјал : алуминиум

  Толеранција : 0,005-0,01мм

  Количина : 1000 парчиња

  Површина : прилагодено

 • CNC Milling Carbon Fiber Parts

  Делови од јаглеродни влакна за мелење ЦПУ

  Големина: Како на цртеж
  Услуга: OEM / ODM
  Пример: Примерната наредба може да се прифати
  Име на производот: Служба за јаглеродни влакна Cnc
  Опции за стандардна дебелина на плочата од јаглеродни влакна: 0,5 mm, 1,0 mm, 1,5 mm, 2,0 mm

 • Anodized Precision Milling Parts

  Анодизирани делови со прецизно мелење

  Име: Машински машински пластични делови

  Сертификат: ISO SGS ROHS

  Толеранција: до 00 0,002 mm

  Минимална количина на нарачка: 100

  Додатоци од месинг за вртење CNC, прецизни челични делови за бришење CNC, машински дел од CNC

 • DIY CNC Milling Aluminum

  DIY алуминиум за мелење CNC

  Doе сториме сè за да работиме напорно за да ја забрзаме нашата позиција во водечките и високо-технолошки компании во светот и да ја забрзаме брзата испорака на прилагодени резервни делови за машини за обработка на 3/4/5 Aixs Cnc. Брзо прототипирање на мелење на анодизирани алуминиумски делови со мелење cnc

 • Cnc Aluminum Milling

  Греење на алуминиум Cnc

  Anebon обезбедува високо-прецизни бланширани делови за критични апликации во медицинските, воздушните и индустриските пазари итн. Ние се истакнуваме во геометриски сложените компоненти кои бараат многу тесни толеранции

  4 оска cnc мелница / оска мелење / делови за мелење CNC / производи за мелење CNC / услуга за мелење CNC / прецизно мелење CNC

 • Custom CNC Milling Remote Control Shell

  Прилагодена школка за далечинско управување со ЦПУ за мелење

  Нашата компанија е специјализирана за производство на сите видови хардверски производи за мелење ЦПУ: како што се метална обвивка од шасија (шасија); сите видови хардверска обвивка; обвивка од не'рѓосувачки челик алуминиумски производи длабоко школка за цртање; радијатор (ладилник); шрапнели; школка

 • Metal Milling Precision Parts

  Прецизни делови за мелење метали

  Материјал: Метал

  Сертификат: ROHS, FCC, CE итн.

  Пакување: Картонска кутија

  MOQ: 100 парчиња

  делови за обработка на cnc, делови за уреди за мелење CNC, делови за прецизност на CNC

 • Milling Anodized Blue Parts

  Мелење на анодизирани сини делови

  Материјал: алуминиум

  Површина: елоксирање

  Деменција: прилагодено

  Испорака: DHL / UPS / Fedex

  Плаќање: Т / Т

  Додатоци за мелење ЦНЦ , Машини за обработка на ЦНЦ. Месинг за претворање во ЦНЦ

 • Milling Electronic Equipment Appearance Parts

  Делови за изглед на електронска опрема за мелење

  Место на потекло: Гуангдонг, Кина

  Име на бренд: обичај

  Материјал: алуминиум

  Површинско обележување: Ласерско обележување

  MOQ: 20 парче

  Толеранција: 0,002 mm

  процеси за обработка на cnc, челични делови за мелење CNC, метални делови за вртење CNC

 • Cnc Precision Milling Camera Lens Parts

  Делови за објективот на фотоапаратот за прецизно мелење Cnc

  Основни делови за мелење на креветот се нарекуваат големи делови од машините за мелење, обично се нарекуваат кревет, подлога, колона, греда, слајд, маса и така натаму. Тоа е основа и рамка на целата машина за мелење. Останатите делови на машината за мелење се фиксирани на основата или се придвижуваат по нејзините шини за време на работата.
  Опсег на процес: ЦПУ обработка, ЦНЦ фреза, ЦПУ вртење, ЦНЦ печат и кастинг на умирање.

 • Precision Aluminum CNC Milling Parts

  Делови за мелење со прецизна алуминиумска ЦПУ

  Име на брендот: Анебон

  Сертификација: CE, ISO 9001: 2015

  Место на потекло: Донггуан, КИНА

  Минимална количина на нарачка: Прифатливо

  Процес: Услуга за мелење ЦПУ

  Цена: по договор

  Детали за пакување: Пена + поли торби + Дрвени палети

  Компоненти за мелење CNC , Автоматски додатоци за вклучување CNC Auto Авто делови за CNC мелење

1234 Следно> >> Страна 1/4