banner

Делови од јаглеродни влакна за мелење ЦПУ

Делови од јаглеродни влакна за мелење ЦПУ

Големина: Како на цртеж
Услуга: OEM / ODM
Пример: Примерната наредба може да се прифати
Име на производот: Служба за јаглеродни влакна Cnc
Опции за стандардна дебелина на плочата од јаглеродни влакна: 0,5 mm, 1,0 mm, 1,5 mm, 2,0 mm


Детали за производот

Ознаки на производот

Со нашата водечка технологија истовремено со нашиот дух на иновации, меѓусебна соработка, придобивки и раст, ние ќе градиме просперитетна иднина заедно со вашата ценета фирма за висока дефиниција изработена од јаглеродни влакна и бронзена машинска прецизност CNC, бидете сигурно ќе ни ги доставите вашите спецификации и барања.

anebon auto parts

High Definition Machining Made Precision Cnc, Со развојот на општеството и економијата, нашата компанија ќе продолжи со духот на „лојалност, посветеност, ефикасност, иновација“ на претпријатието и секогаш ќе се држиме до идејата за управување со „повеќе би изгубиле злато, не губи срце на клиентите ".

CNC Milling Workshop
Големина Прилагодено по барање на клиент
Материјал листови од јаглеродни влакна
Боја Црна или прилагодена
Заврши Сјајна / мат
Шаблон 3K твил / рамнина, УД
Процесен начин формирање на јаглеродни влакна + обработка на ЦПУ
Пакувања Стандардна кутија за извоз со заштитна пена внатре
Водечко време Генерално 10-15 работни дена
cnc струг делови за прецизна обработка на cnc додатоци за мелење cnc
оска на струг на cnc cnc прецизно мелење cnc мелење алуминиум
cnc услуги за струг cnc прецизни делови cnc мелење алуминиум
Assembly Workshop
Shippment

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја