банер

CNC вртење ѕиркаат делови

CNC вртење ѕиркаат делови

Место на потекло: Dongguan, Кина
Број на модел: сопствен дел
Име на брендот: Anebon
Способност за снабдување: 500 единици/единици неделно
Детали за пакување: Пакување: 1. кеси од полибаг 2. Бисер памук 3. Картонска кутија или според барањата на потрошувачот
Минимална количина на нарачка: >=3 единици
Цена: по договор
Сертификација: ISO9001:2015
Услови за плаќање: L/C, T/T
Време на испорака: 10-15 работни дена


Детали за производот

Ознаки на производи

Ние секогаш веруваме дека квалитетот на една личност го одредува квалитетот на производот, деталите го одредуваат квалитетот на производот и вистинскиот, ефикасен и иновативен тимски дух на OEM / ODMЅирнете деловии анодизиран алуминиум 6061 Cnc свртени делови, треба да ги ставите вашите спецификации.

Машина б

Набавка OEM / ODM Cnc свртени делови, ѕиркаат и алуминиумски Cnc свртени делови, со поддршка на нашите искусни професионалци, произведуваме и снабдуваме производи со највисок квалитет.Ова се тестови за квалитет во различни прилики за да се осигураме дека на клиентот му е обезбеден само беспрекорен опсег, а ние исто така ја приспособуваме низата за да ги задоволиме барањата на клиентите.

PEEK е широко користен за:

Компоненти на полупроводнички машини
Воздухопловни делови
Чаури, лежишта, заптивки и
резервни прстени
Компоненти на пумпата и вентилот
Рачки со вакуумски стапчиња
Долу дупка електрични конектори
Делови за медицински инструменти
Компоненти за машини за преработка на храна

Anebon ЦПУ делови за глодање 200411-5
Ставка CNC обработка PEEK делови
Материјал PEEK PAI Најлон, mc најлон, POM, ABS, PU, ​​PP, PE, PTFE, UHMW, PE, HDPE, LDPE, PVC, итн.
Боја Црна, бела, црвена, зелена, транспарентна или која било боја според кодот Pantone
Големина Според барањата на клиентот
Толеранција ± 0,01 мм
Водечко време 15-20 дена по потврдувањето на нарачката или како ваше барање
Технологија CNC обработка, вртење, мелење
Апликација Автомобилство, Машинска опрема, Градежништво, Домашен апарат, Авијација,
итн.
Главната опрема Центри за обработка со голема брзина 3/4/5 cnc
Предности MOQ 3 ЕЕЗ
Сертификација ROHS, ISO9001: 2015
опрема за инспекција 2
Испорака

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја