banner

DIY CNC mulliri alumini

DIY CNC mulliri alumini

Ne do të bëjmë çmos që të punojmë shumë për të përshpejtuar pozicionin tonë në kompanitë kryesore dhe të teknologjisë së lartë në botë dhe për të përshpejtuar shpërndarjen e shpejtë të pjesëve të këmbimit të makinerive të përpunimit të personalizuara 3/4/5 Aixs Cnc. Prototipimi i shpejtë i pjesëve të aluminit të anodizuar, mulliri me cnc


Detaje të Produktit

Etiketat e produkteve

Ne do të bëjmë çmos për të punuar shumë për të përshpejtuar pozicionin tonë në kompanitë kryesore dhe të teknologjisë së lartë në botë, dhe për të përshpejtuar shpërndarjen e shpejtë të pjesë të këmbimit të personalizuara të makinerive të përpunimit 3/4/5 Aixs Cnc. Prototipimi i shpejtë i pjesëve të aluminit të anodizuar, mulliri me cnc.

cnc turning and milling workshop

Hapat e përpunimit të pjesëve automatike:

1. Mulliri me kompjuter CNC, përmes pajisjeve të përpunimit CNC sipas rrugës së përcaktuar nga programi, në bazë të lëndëve të para të produktit, për të marrë prototipin e pjesës.
2. -shtë përpunuar me dorë, pasi prototipi i pjesës të dalë, pamja e mostrës do të ketë disa burrs dhe pjesë shtesë të qosheve, stafi duhet të përdorë letër zmerile për t'u zbutur, në mënyrë që pamja të bëhet e qetë dhe e rafinuar.

3. Gdhendje me lazer, që është duke përdorur teknologjinë lazer për të hequr bojën e pamjes së mostrës, në mënyrë që një pjesë e mostrës të jetë transparente.

4. Oksidimi, domethënë anodizimi, theshtë funksion i elektrolizës. Për shkak të rezistencës së dobët korrozionit të oksidimit të formuar pas trajtimit dhe kostos së ulët të faqes në internet, ajo përdoret rrallë në proces.
5. Vizatim, isshtë për të nxjerrë një shirit të shenjave të imëta në pamjen e pjesëve, një trajtim i tillë do ta bëjë mostrën të ndihet më mirë.

Inspection

Anebon ka një gamë të gjerë makinerish të importuara mulliri CNC nga Mullinj vertikalë në makina me shpejtësi të lartë Fanuc Robodrill dhe Qendrat e përpunimit me 5 boshte. Anebon shfrytëzon më të fundit në teknologjinë CAD / CAM. Softueri ynë Master CAM na mundëson të projektojmë dhe simulojmë modele dhe përbërës 2D / 3D.

Prerje precize Cnc Përpunimi preciz Proces i shpejtë prototipizimi
Prodhim precize Pjesa e përpunimit preciz Prodhim i shpejtë i prototipave
Prerje precize Pjesë të përpunimit preciz Hardware prototip i shpejtë
CNC Machining  Parts 200421-6
3

  • E mëparshme:
  • Tjetra:

  • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na e dërgoni